Değitek Eğitimcilerine Gerekli 5 Önemli Site

Din Eğitiminde Teknoloji Hareketi olan DEĞİTEK’i savunan eğitimcilerimiz için düşündüğümüz ve mutlaka ziyaret ederek bilgiler edinmesi gerektiğine inandığımız bize göre önemli 5 site adresini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ziyaret edeceğiniz bu sitelerde sınıflarınızı teknoloji hareketi ile farklılaştırabilecek ve bu konuda sizlere geniş düşünce açılımları sunan birbirinden farklı ve kaliteli çalışmalarla karşılaşabileceksiniz.

1- DKAB.ORG (www.dkab.org)

2016-08-22_00-17-55Sitemiz Mustafa Yılmaz hocamızın editörlüğünde hazırlanan ve içeriğinde sınıflara ve materyal türlerine göre dizayn edilmiş bir materyal edinim sitesi. Hali hazırda hocamızın kitaplarındaki bir çok materyalin pdf versiyonlarını bulabileceğiniz site gerçi bu aralar güncellenmese de özellikle yeni eğitimcilerimizin ve teknoloji ile içli dışlı olan dijital din eğitimcilerimizin istifade ederek kendilerini geliştirebilecekleri kaliteli bir site.

 

2- İZZET EKER ( www.izzetker.com )

2016-08-22_00-23-31izzeteker.com aslında şu an görevde olan tüm din eğitimcilerinin en çok ziyaret ettiği en aktif kullandığı içerisinde birbirinden önemli haberlerin ve materyal örneklerinin paylaşıldığı Türkiye’nin en çok tıklanan eğitim portalı. Peki bu sitede dijital eğitim çalışmaları da yer alıyor mu derseniz özellikle dinlendiren defterlerin html5 ve flash versiyonları yanı sıra ders kitaplarının powepoint sunularına da ulaşabiliyorsunuz.

 

3- EĞİTİMDE TEKNOLOJİ ( www.egitimdeteknoloji.com)

2016-08-22_00-25-56Değitek olarak din eğitiminde teknoloji hareketini başlattıktan sonra bir çok dijital eğitim ve öğretim materyalinin nasıl ve nerelerde kullanıldığını, meslektaşlarımızın sınıflarını teknoloji ile nasıl farklılaştırdıklarını bu kaliteli siteden öğrendik. Mehmet Özdemir hocamızın da yöneticiliğinde bu güzel sitede çeşitli branşlarda teknolojinin eğitimde nasıl kullanıldığını örnekleri ile görebilecek, eğitimde teknoloji üzerine uzmanların görüşlerine ulaşabileceksiniz. Sık kullanılanlar bölümünde olmasını istediğimiz bu siteden sizler de fazlası ile istifade edecek ve eminiz ki sınıfınızda çok farklı çalışmalara imza atabileceksiniz.

 

4- TARİH VE TEKNOLOJİ ( www.tarihveteknoloji.com)

2016-08-22_00-33-20Her ne kadar bizim branşımızla direkt bağlantılı olmasa da içerik itibariyle yine sitemizin istifade ettiği ve dijital eğitimciliğe gönül veren eğitimcilerimize tavsiye edebileceği tarih ve sosyal bilgiler derslerinin teknoloji ile nasıl farklılaştığına ve hangi programlarla bunu gerçekleştirdiklerine çok güzel örneklerin verildiği ve tiryakilerine soluksuz sörfler vadeden güzel ve akıcı bir site. Özellikle sitenin makale bölümünden kendi alanınızla ilgili güzel çalışmalar gerçekleştirmek isterseniz oldukça fazla faydalanabileceğinizi garanti edebiliriz.

 

5- KODLAMAKER (www.kodlamaker.com)

2016-08-22_00-44-22KodlaMaker Akademi teknolojiyle dönüşen dünyamıza uyum sağlayabilecek becerilerin, kısaca 21.yy yetkinliklerinin tüm bireylere kazandırılması gerektiğini düşünen bir grup cesur eğitmenle yola çıkmış bir kuruluş. Giderek tembelleştiğimiz bu çağda tüketen değil üreten yeni nesilleri ve yeni nesillere yol gösterecek donanımlı bireyleri toplumumuza kazandırmak ve basamak basamak ilerleyip başarılı olan katılımcıları ile beraber hayal gücünün de katkısıyla teknolojiyi yoğurup daha sürdürülebilir bir ortam oluşturmak en temel ve güçlü amaçları olarak görülüyor. Peki bu kodlamaker ekibi ne iş yapar?  Kodlamaker da verilen eğitimler sadece teorik bilgiyle kalmayıp, uygulamalı eğitimleri temel almaktadır. Böylece hem bireyler sıkılmıyor hem de öğretilenler sadece kağıt üstünde kalmıyor;
en ufak bir bilgi bile hemen uygulanabiliyor. Düzenledikleri atölyelerle problem çözme, kendi kararlarını kendi başına verebilme, ekip ile beraber hareket etme ve birlikte düşünme, kendi ortaya koyduğu ürünü açıkça  başkalarına ifade edebilme becerileri gibi bir çok yetkinlik,  farkındalık ve beceriyi bir araya getiren çeşitli eğitim olanağı verildiğini ifade ediyorlar.Küçük projelerle başlayıp daha büyük proje ve ürünler geliştirmek isteyene yardımcı olacak ve buna uygun eğitim desteği verebilecek eğitimcilere sahip olmakla beraber yavaş yavaş her şeyin teknoloji ile yürüdüğü bu dünyada iş verenlerin dahi teknolojiye hakim kişileri diğerlerine göre daha çok tercih ettiği bir dönemde sizlerin de bu yetkinlikleri kazanmaya değer olduğunu düşünüyor ve sizleri aralarında görmek istiyorlar. Son olarak BLOG bölümünden çokça istifade edebileceğiniz teknolojik yazı ve haberlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir