Din Öğretiminde Padlet Nasıl Kullanılır?

Bu yazıya geçmeden önce Padlet nedir? Niçin Kullanılır? bu sorulara cevap vermek gerektiğine inanıyorum.

Padlet, gerek öğretmenlerin kendi aralarında gerekse öğretmenin öğrencilerle etkinlik ve bilgi paylaşımını sağlayabileceği içerisine resim, bilgi, video, grafik ekleyebildiği ve dilediği zaman bunları güncelleyerek düzenleyebildiği bir sanal mantar pano olarak tarif edilmektedir.

Ücretsiz olarak oluşturabileceğiniz bu sanal mantar pano ile gönderilerinizi etiketleyebiliyor, genele özele veya size özel insanlara açık hale getirebiliyorsunuz. Ayrıca öğrencilerinizden yada meslektaşlarınızdan herhangi bir konuda fikir almak, ya da sanal workshoplar oluşturmak için de ideal bir uygulama. Böylece elde ettiğiniz fikirleri listeleyebiliyor veya etkinlik içinde beyin fırtınası oluşmasını sağlayabiliyorsunuz. Üstelik hepsini ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Din öğretiminde ise özellikle bilgi ve beceri temelli etkinliklerin çalışmaların rahatlıkla öğretmen ve öğrencilerle paylaşılabileceğini hatırlatmakta fayda var. Özellikle Din Dersleri bu sanal mantar pano konusunda oldukça geniş ve renkli bir arşive sahip. Umuyorum meslektaşlarımız bu uygulama ve siteyi tanıyarak özelliklerini keşfederler. Ha bu arada Değitek padlet adresimiz: https://padlet.com/degitekresmi

Mobil Uygulamaları İçin Adresler:

Android >>> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wallwisher.Padlet&hl=tr

Appstore >>> https://itunes.apple.com/us/app/padlet/id834618886?mt=8

İsterseniz şimdi bir İngilizce öğretmeni tarafından hazırlanan padlet kısa tanıtım videosunu izleyelim ve bu site hakkındaki bilgilerimizi biraz daha somut hale getirelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir