E-İçerik Geliştirmede I Spring Suite Programı

E Learning olarak bildiğimiz E-Öğrenme digital içerik geliştirme araçlarından en fazla kullanılanlanlarından biri de I SPRING programıdır.

Powerpoint Sunumlara entegre edilerek video kameralı e-derslerin yapılabildiği ve montajlarının da gerçekleştirilerek bir çok platform da paylaşılabildiği son derece başarılı bir program. Ayrıca Suite özelliği ile içerisinde bütünleşik bir çok etkinliği de gerçekleştirebileceğiniz programın 30 günlük demo sürümü denemeniz için resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Bugün derslerde kullandığımız bir çok etkinliği bu programda rahatlıkla digital platforma aktarabilir hatta etkileşimli tahta, tablet ve telefonlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Programın kullanımı ve öğrenilmesi için iyi derece bilgisayar İngilizcesi bilinmesi gerekiyor. Ya da bu programı kullanan eğitimcilerden kısmende olsa işinize yaracak olan bölümlerinin bilgilerini almanız mümkündür.

Türkiye’de çok fazla bilinmese ve kullanılmasa da özellikle Din Eğitimi ve Öğretiminde I SPRING teknoloji ile eğitimi entegre etmek isteyen öğretmenlerimiz ve eğitimcilerimiz için son derece ideal bir proogram. Böylece dersler ve etkinlikler hem keyifli geçecek hem de çok verimli olacaktır.

Son olarak I SPRING ile ilgili bilgi ve örneklere youtube üzerinden videoları izleyerek ulaşabilirsiniz. Yalnız bu videolar ingilizce bunu da hatırlatmakta fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir