İşte TSG’nin ödül getiren filmi

Kültür, Sanat, Edebiyat ve Fikir sitesi Tercüman-ı Ahval (www.tercumaniahval.com) Sanat Grubu (TSG) tarafından senaryosu hazırlanan “UYANIŞ” adlı kısa film Ak Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Sen Ben Yok Türkiye Var’ temalı kısa film yarışmasında ödül almaya hak kazandı.

Bizi ilgilendiren kısmı ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizden ve Dijital Din Öğretimi konusunda görüşlerinden istifade ederek ar-ge çalışmalarını sürdürdüğümüz değerli hocamız İbrahim Demirkan’ın  filmin ve TSG ekibinin içinde olmasıdır. Eğitimcilik yönünün yanında sinema ve sanata dair paylaşımları dikkat çeken İbrahim Demirkan’ın ve TSG ekibinin hazırladığı ve ödül olan “Uyanış” adlı bu  film gerçekten güzel kurgulanmış. Oyuncu ekibinin doğal görüntü ve hareketleri de filme ayrı bir enstantane katmış.

Bilindi üzere “Tercümanı Ahval Sanat Grubu (TSG)” önemli sinema adamları, sinema filmleri ve internet dünyasındaki görsel çalışmaları inceleyerek bunlar hakkında bazen seri bazen de tek tek makaleler yazarak bu önemli çalışmaların püf noktalarına web sitelerinde değiniyorlar.

Peki kim bu TSG?

TSG Senaryo grubunda İbrahim Demirkan, Rafet Küçük, İdris Şahin ve Ümit Altın gibi  önemli eğitim ve fikir şahsiyetinin bulunduğu bir gönüllü eğitimciler platformu.

 

“Tercümaniahval” ekibi işin sadece teorisinde değil pratiğinde de olduğunu hazırladığı videolar ve çektiği filmlerle de gösterdi. Kendilerini kutluyor ve “Değitek”  olarak başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

Ekibin web sitesi www.tercumaniahval.com

Facebook Sayfası:https://www.facebook.com/TERC%C3%9CMAN-I-AHVAL-213323615329/?fref=ts

Twitter Adresi: https://twitter.com/tercumaniahval

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir