Yeni EBA Yayınına Başladı

Dünyanın en geniş bilgi ve eğitim içeriğine sahip EBA Eğitim Portalı, V3 ile 1 Aralık 2016 yani bugünden itibaren yayına başladı. Bir kaç gün içinde mevcut arayüz ve içerikle ilgili teknik gelişmelerin de tamamlanacağını düşünüyoruz. Mevcut yapısıyla da takdirimizi toplayan Yeni EBA (v3) mobil arayüzü ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Mobil arayüzün de yakın zamanda ayrıntılı menü sistemiyle daha geniş bir yapıya kavuşacağını düşünüyoruz.

İÇERİK ve YÖNETİM SİSTEMİ , HABER, PAYLAŞIM, BULUT gibi dikkat çeken önemli bölümlere ulaşımın kolaylaştığı eski sistemden kalan içeriklerin de mobil versiyonda ARŞİVlendiğini görüyoruz. Eski versiyonların ve içeriklerinin ayrı bir menüde ARŞİV olarak yer alması gerekirmiydi bilemiyoruz. Ama yine de eski dökümanlara mevcut linkler üzerinden gidilebildiğini de hatırlatalım. Dikkatimizi çeken bir başka yön ise arayüzün sade ve renk olarak göz yormayan tonlarda kullanılması ayrıca yeni logosunun da zarif ve şık durduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Daha etkileşimli daha faydalı ve “eğitim…daima” gibi sınırları aşan sloganıyla öğretmen öğrenci ve velilerimize daha kolay bir şekilde ulaşılabileceğini ümit ediyor, Milli Eğitim camiamıza hayırlar getirmesini diliyor, yayınında ve yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

DEĞİTEK
Din ve Eğitim Teknolojileri Hareketi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir