Yeni Öğretmen Vizyonu: Öğretmen 2.0

Yeni Öğretmen Vizyonu: Öğretmen 2.0
4 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.601 kez okundu.

ogretmen_20Değişen çağla birlikte gelişen yepyeni bir öğretmen profili var karşımızda. Yeni öğrenme ortamları, yaklaşımları ve araçlarıyla öğretmenin değişen rolünü ve dönüşümünü anlatan Öğretmen 2.0, eğitimciler için kaynak niteliğinde…

21. yüzyıl becerilerini özümseyen, eğitim teknolojilerini ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını uygulayan ve bunları kullanarak öğrenme senaryoları tasarlayabilen; öğrenme topluluklarının bir parçası olabilen ve içinde yer aldığı toplumu yükseltebilen liderlerdir yenilikçi öğretmenler. Bu kitapta yenilikçi öğretmenin sınıfına teknolojiyi entegre etmesinde yol gösterici 6 adımla Öğretmen senaryoları, iyi örnekler ve uygulamalar, stratejiler ve kaynaklarla sınıfların nasıl dönüştürüleceğine dair öneriler yer alıyor.

Kitap; öğretmenin profesyonel kimliğini tanıması, geliştirmesi ve meslektaşlarına model olması konusunda onları adım adım cesaretlendiriyor. Kendi öğrenmelerine sahip çıkan, öğrenme tutkularının peşinden koşan ve liderlik eden öğrenciler yetiştirmek için öğretmenlere nasıl bir öğrenme ortamı kurgulayabilecekleri, onların yeteneklerini ve bireysel öğrenme ihtiyaçlarını nasıl keşfedebilecekleriyle ilgili ipuçları sunuyor.

Eğitimci Burcu Aybat tarafından hazırlanan Öğretmen 2.0, 21. yüzyıl sınıflarında merak, sorgulama, heyecan, eğlenmenin öğrenmenin parçası olması gerektiğini vurgulayarak, eğitimcilere mucizevi küçük dokunuşlarla sınıflarında harikalar yaratabileceğini söylüyor ve 21. yüzyılın öğretmeni olmanın getirdiği zorluklarla başa çıkmanın püf noktalarını ve öğretmenlerdeki değişim sürecini anlatıyor.

Alıntı: Classloom

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git